Filmai

Žiūrėkite filmus apie maisto švaistymą, to priežastis, maisto kelionę iki žmogaus stalo, maisto švaistymo pasėkmes mūsų Žemei.

Nuotaikingas ir informatyvus dokumentinis filmas pasakoja apie žalingą maisto švaistymo poveikį aplinkai, netvarią maisto gamybos praktiką ir pasaulinės maisto švaistymo problemos priežastį – mūsų mitybos įpročius. Pasakojama iš kai kurių garsiausių virtuvės šefų, tarp jų ir Anthony Bourdaino, perspektyvos. Filme nagrinėjami novatoriški sprendimai, kai virėjai sugeba panaudoti maisto atliekas ir likučius neįtikėtiniems patiekalams gaminti, ir kartu propaguojami pokyčiai, kurių reikia imtis, kad būtų užtikrintas pasaulinis aprūpinimas maistu.

Filme pasakojama apie Vankuverio porą Grantą Baldwiną ir Jen Rustemeyer, kurie šešis mėnesius bando išgyventi tik iš maisto atliekų, kad parodytų mūsų sistemingą apsėdimą dėl galiojimo terminų, tobulų produktų ir porcijų dydžio. Juokingas ir linksmas filmas ir dviejų filmo kūrėjų kelionė skatina žiūrovus peržvelgti savo požiūrį į maistą – nuo valgymo restorane iki produktų parduotuvėje. Dokumentinis filmas, kuriame pateikiami interviu su rašytoju ir aktyvistu Tristramu Stuartu ir pripažintu autoriumi Jonathanu Bloomu, privers jus pažvelgti į savo šaldytuvą nauju žvilgsniu.

Režisierius Valentinas Thurnas šiame įtikinančiame 92 minučių trukmės dokumentiniame filme atskleidžia, kiek daug valgomo maisto kasdien iššvaistoma nuo ūkio iki valgomojo stalo. Filme nagrinėjama sisteminė problema, kaip lengvai prarandamas ir išmetamas maistas, nesvarbu, ar tai būtų maistas iš prekybos centrų dėl estetikos ir galiojimo terminų, ar dėl to, kaip išmetami produktai tik pagal jų spalvą, taip pat kaip tai prisideda prie klimato kaitos. Thurnas apklausia įvairias suinteresuotąsias šalis, įskaitant ūkininkus ir ES biurokratus, siekdamas išsiaiškinti, kokios yra problemos priežastys ir kaip turėtume būti sąmoningesni.

Amerika susiduria su maisto krize ir vis didėjančia maisto paklausa, kuri nebėra tvari. Šiame dokumentiniame filme režisieriai ir maisto aktyvistai Mattas Wechsleris ir Annie Speicher atkreipia dėmesį į septintos kartos ūkininką Marty Travisą, kuris stebėjo, kaip jo žemė ir bendruomenė tapo didžiojo žemės ūkio verslo aukomis. Šiame filme, kuriame ekspertai atskleidžia dabartinės Amerikos maisto ir ūkininkavimo sistemos nestabilumą, parodoma, kaip maisto revoliucija gali turėti teigiamą poveikį žemės ūkiui, aplinkai, ekonomikai ir visuomenės sveikatai ir kaip galima atkurti žemę, kad ji vėl mus išlaikytų.

Kasmet Amerikoje išmetame 96 mlrd. svarų maisto – 263 mln. svarų per dieną. Įkvėptas smalsumo dėl visuomenės įpročio nerūpestingai išmesti gerą, tinkamą vartoti maistą tiesiai į sąvartynus, daugybę apdovanojimų pelnęs dokumentinis filmas pasakoja apie režisierių Jeremy Seifertą ir jo draugus, kurie nardo po Los Andželo prekybos centrų užkampius ir uždarus šiukšlių konteinerius. Taip jie išgelbėja tūkstančius dolerių kainuojančio gero, tinkamo vartoti maisto – ir sukuria akis atveriantį dokumentinį filmą, kuris yra pramoga, partizaninė žurnalistika ir raginimas veikti.

Trečdalis viso pasaulio maisto atsiduria šiukšlėse, tačiau austrų aktyvistas Davidas Grossas nori tai pakeisti. Savo automobiliu, varomu maistiniu aliejumi, jis leidžiasi į penkias savaites truksiančią kelionę per penkias Europos šalis. Jis tempia šiukšlių konteinerį, paverstą mini virtuve, kurioje gamina patiekalus iš išmesto maisto. Jis supažindina mus su virtuvės šefais, mokslininkais ir aktyvistais ir pateikia paprastus  ir supratamus maisto švaistymo epidemijos sprendimus. Rossas bando mus sukrėsti parodydamas, kiek daug atliekų išmeta įmonės, prekybos centrai ir vartotojai.