Keiskite mažus įpročius

Viskas prasideda nuo mūsų – tik pakeitę mažus kasdienius įpročius galėsime daryti didelius pokyčius pasaulyje. PLAČIAU

1/1/20251 min read

PATARIMAI

Keiskite mažus įpročius

Viskas prasideda nuo mūsų – tik pakeitę mažus kasdienius įpročius galėsime daryti didelius pokyčius pasaulyje.

Pirmenybė – negražiems

Gamindami pirmiau imkite daržoves ir vaisius, kurie jau praradę savo išvaizdą, tačiau vis dar tinkami valgyti – tokie kaip pajuodę bananai, minkštesni pomidorai. Nes pirmenybę teikiant tik gražiems, ką tik iš parduotuvės atsineštiems produktams, senesni produktai suges.

Lygiai tokį patį įprotį galima taikyti ir apsiperkant parduotuvėje. Pirmiau imkite keistesnės išvaizdos ar nestandartinio dydžio vaisius ir daržoves, nes tikėtina, kad niekas daugiau jų nepaims. Supjausčius tokias daržoves net nepajusite skirtumo nuo standartinės išvaizdos produkcijos.

Kiekvienas galime pradėti nuo mažiausių įpročių virtuvėje ar parduotuvėje – nuosekliai kartojami jie padės išsaugoti daug maisto nuo iššvaistymo.

Nepaisykite „Geriausias iki“ datos

Nors daugelis pasibaigus galiojimo datai maistą išmeta, tačiau svarbu atskirti terminus „Tinka vartoti iki“ ir „Geriausias iki“. Kaip juos atskirti, skaitykite ČIA.

Nors pasibaigus „Geriausias iki“ terminui  maistas gali prarasti dalį savo kokybės, tačiau dažniausiai jis vis dar yra visiškai tinkamas vartoti.

Čia svarbiau pasikliauti savo juslėmis, o ne nurodyta data. Nepulkite išmesti maisto, o jį apžiūrėkite, pauostykite, paragaukite. Jei produkto savybes nepasikeitė, jo tikrai nereikia išmesti.

Norint užtikrinti, kad neprisipirktumėt per daug maisto, visada galima kai kurias daržoves užsiauginti ir patiems. Tam neprireiks daug laiko ar žinių, tik įpročio jas reguliariai palaistyti.

Šitaip ne tik žinosite, kad valgomas maistas tikrai ekologiškas, bet ir sutaupysite, galėsite valgyti šviežias, ką tik nuskintas daržoves, sumažinsite plastikinių pakuočių ir anglies dioksido pėdsaką.

Taip geriau suprasite, kiek laiko ir išteklių tenka skirti daržovių auginimui. Galėsite pakeisti savo požiūrį į maistą, išbandyti naujų dalykų ir pirkti mažiau maisto prekybos centruose.

Užsiauginkite patys