Organizuokite maistą

Patogi maisto sistema namuose ne tik palengvina gyvenimą, bet ir padeda išvengti maisto švaistymo. PLAČIAU

12/1/20241 min read

PATARIMAI

Organizuokite maistą

Patogi maisto sistema namuose ne tik palengvina gyvenimą, bet ir padeda išvengti maisto švaistymo.

Maisto rotacija

Šaldytuve ar spintelėse maistą sudėkite pagal galiojimo datą ir kaskart apsipirkus juos rotuokite. Taip pat šaldytuve maistą laikykite teisingose lentynose, kad jis ilgiau išsilaikytų šviežias. Šaldytuvo taisykles rasite ČIA.

Naujus maisto produktus laikykite šaldytuvo gale, o į priekį padėkite senesnius, greitai iš galiojimo išeisiančius produktus. Labai lengva pamiršti, kad turite daiktą, jei jis paslėptas už ko nors kito. Jei maistą, kurį reikia suvalgyti pirmiausia, laikysite priekyje, sumažės tikimybė, kad jis bus iššvaistytas.

Susikurkite sau patogią maisto sistemą, kad visada matytumėte kiek ir kokio maisto turite, kad produktai nepastebimai nesugestų.

„Suvalgyk mane“ sąrašas

Kai gyvenimo ritmas yra įtemptas, geriausia turėti sistemą, kuri primintų, kokius maisto produktus reikia sunaudoti. Tai gali būti sąrašas ant lapo ar lentos, atskira lentyna ar dėžutė šaldytuve kas tinka jūsų šeimai. Jei darote sąrašą, patogu susirašyti dvi skiltis likučius ir maistą, kurį reikia greitai suvalgyti.

Jei jums labiau patinka dėžutė, galite pasidaryti žaismingą ženklą, kuris atkreiptų kitų namuose esančių žmonių dėmesį.

Indeliai

Stikliniai indai šiomis dienomis tapo tarsi zero waste ikona. Svarbiausia, jog tai ne tik atrodo gražiai, bet ir apsaugo nuo švaistymo.

Atidarydami plastikiniame inde esantį maistą, perkelkite jį į sandarų indą. Jis nebūtinai turi būti stiklinis, tiesiog naudokite tai, ką jau turite, ir pradėkite taupyti visus panaudotus padažo stiklainius.

Šie indai neleis grūdams, miltams, cukrui ir prieskoniams išsipilti, sudrėkti, užsiveisti vabzdžiams ar patekti orui.