Planuokite pirkinius

Pirkinių planavimas leidžia ne tik sunaudoti visą turimą maistą, bet ir taupyti! PLAČIAU

PATARIMAI

Planuokite pirkinius

Pirkinių planavimas leidžia ne tik sunaudoti visą turimą maistą, bet ir taupyti!

Inventorizacija

Labai lengva pamiršti, ką turite spintelėse, šaldytuve ar šaldiklyje, ir netyčia nusipirkti per daug maisto produktų. Todėl svarbu kiekvieną savaitę prieš apsiperkant sužiūrėti visą namuose likusį maistą, kad neprisipirktumėte daugiau maisto nei reikia.

Jeigu susidarysite inventoriaus sąrašą pagal maisto kategorijas ir reguliariai jį atnaujinsite, tikėtina, kad nepirksite to, ko jums nereikia. Taip neteks išmesti šaldytuvo gale užmiršto agurko ar grietinės likučio.

Įprotis planuoti maistą palengvins kasdienybę ir nuolatinius svarstymus ką gaminti. Taip pavyks sutaupyti ir neišmesti sugedusio maisto, nes pavyks jį visą sunaudoti.

Pirkinių sąrašas

Nors atrodo akivaizdu, tačiau pirkinių sąrašas yra esminis būdas sumažinti išmetamo maisto kiekį. Pirkinių sąrašą susirašykite jau pasidarę inventorizaciją, sąraše atsižvelgite į savo mitybos įpročius ir biudžetą. 

Svarbu laikytis savo pirkinių sąrašo ir nepirkti nieko papildomo. Nors sunku atsisakyti specialių pasiūlymų, dauguma atveju papildomų produktų jums net nereikia, todėl jie galiausiai atsiduria šiukšliadėžėje.

Suplanuoti visos savaitės valgiaraštį yra ypač paprasta, o kartu sutaupo daug laiko ir energijos savaitės eigoje.

Suplanavus, ką valgysite savaitę į priekį, lieka mažesnė rizika impulsyviems apsipirkimams, taip  jums nereikės tiek daug važiuoti į parduotuves.

Valgio planavimas turėtų būti paprastas užsirašykite maistą, kurį mėgstate ir jau mokate gaminti. Planuodami ir gamindami atsižvelkite, kad sunaudotumėte visą maistą ir likučius, kad netektų nieko išmesti.

O kad planuoti maistą būtų dar paprasčiau, esame paruošę savaitės valgiaraščio planuotę, kurią galite atsisiųsti ČIA

Savaitės valgiaraštis